Zenek Cały Film Online

zenek cały film cda

Zenek Cały Film Opis

Film Zenek opowiada historię chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie, by śpiewać i bawić tłumy. Dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom osiągnął niebywały sukces.

Recenzja filmu Zenek

Przykre się robi, że naprawdę miłe i dobrze zagrane sceny z młodości Zenka zostają na początku mocno rozwinięte. Natomiast później dość nieładnie ucięte na rzecz sekwencji z początku XXI wieku. Te także były bardzo zgrabnie zagrane, ale pomiędzy nimi brakowało jakiegokolwiek przejścia – poza męczącymi komentarzami.

Dlatego mam wrażenie, iż gdzieś w połowie filmu ktoś zmienił koncepcję. Z filmu biograficznego postanowił zrobić coś w podobnie do filmu sensacyjnego. Przez to sama końcówka z Limahlem wydaje się już wsadzona na siłę. Rozumiem, że dzięki tej piosence pan Martyniuk zdobył serce swojej żony. Jednak do wątku sensacyjnego pasowało to jak drzwi do lasu.

zenek film cda

Mimo zapewnień to nie jest też „rzetelny” film o fenomenie disco polo, ani nawet o fenomenie samego zespołu Akcent. Jak już wspominałem, nie usłyszałam przez cały seans ani jednej piosenki Zenona Martyniuka w całości. Przez cały czas Zenek z zespołem grają niemal covery Boney M, Modern Talking czy Limahla. Więc trudno po tym filmie wyjaśnić, czym konkretnie wyróżnili się na tle innych zespołów disco polo. Na pierwszy plan wybija za to poczciwość głównego bohatera, który ewidentnie nie zawojował całej Polski swoją charyzmą.

Przykro, że ciężka praca wszystkich aktorów w ostatecznym rozrachunku przepada. Zostaje tylko rozczarowanie, że nie wykorzystano potencjału, jaki wypracowali. Twórcy Zenka chcieli chyba za jednym zamachem upiec zbyt wiele pieczeni, żeby ostatecznie wyszło z tego coś smacznego. W efekcie dostajemy produkcję nijaką, której nijakość po prostu denerwuje i smuci.

Więcej recenzji znajdziecie na filmweb.pl