Psy 3. W imię zasad Cały film

psy 3. w imię zasad cały film

Psy 3 – Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wkracza w nową Polskę, gdzie nic nie jest takie, jak zapamiętał. Wkrótce ponownie spotyka Nowego.

reżyseria: Władysław Pasikowski
scenariusz: Władysław Pasikowski
gatunek: Sensacyjny
produkcja: Polska
premiera: 14 stycznia 2020 (świat)

Psy 3. W imię zasad

Trzeci film z serii wiedzieliśmy już jakiś czas przed premierą, ale co niektóre wątki fabuły pozostawały tajemnicą. Nie będę zdradzał tych prezentów widzom, ale napiszę że historia nie jest zbyt ciekawa, jednak nawiązań do tego, co widzieliśmy wcześniej nie brakuje. Jest to ciąg dalszy losów postaci, o których mówiło się przez ten cały czas od pierwszego wydania “Psów” w 1992 roku. Niektórzy się zmienili zgodnie z oczekiwaniami widzów, inni poszli w inne ścieżki. Ciągłość względem poprzednich części jest jednak wyraźnie widoczna, co jest zdecydowanie dobrą informacją. 

Kluczowe dla tego filmu są postacie. Bogusław Linda (Franz Maurer) gra jak Bogusław Linda. Nie zobaczymy z jego strony niczego zaskakującego, występ odstępuje od tego, co zdołał wykreować w pozostałych filmach. Nie wiadomo było to, jak uda się wrócić do roli Cezaremu Pazurze (Waldemar Morawiec). Cezary Pazura nie do końca poradził sobie z zadaniem. Ale nie wiem czy, jego rola była na tyle widoczna na ile mogłaby być i kogo to była wina. Super pokazał się natomiast Jan Frycz”), którego większość widzów na pewno zna z fenomenalnego występu w “Ślepnąc od świateł”. Obsadzenie go w roli nieco sztywnego, szorstkiego i oddanego porucznikowi konfidenta było chyba najlepszym wyborem.

Psy 3 to film, którego legenda sprzed trzech dekad nie jest w stanie ocalić przed przeciętnością. Nawet jeśli sprawi nam on filmową przyjemność, to zapomnimy o nim dość prędko.