Kler Cały Film Online

Kler Cały film

Kler – Kilka lat temu tragiczne wydarzenia złączyły losy trzech księży. Od tej pory, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem przeżyli, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Układa im się przeróżnie. Ksiądz Lisowski pracuję w kurii w jednym z większych miast i robi karierę, marząc przy tym o wyjeździe do Watykanu. Problemem jest, że na jego drodze pojawia się arcybiskup Mordowicz, bawiący się w luksusach kościelny, korzystający z politycznych wpływów przy budowie w Polsce. Drugi z księży – Trybus w odróżnieniu od Lisowskiego jest proboszczem na wsi. Sprawując posługę w miejscu pełnym biedactwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Nie za dobrze wiedzie się też Kukule, który – pomimo swojej wiary, właściwie z dnia na dzień traci zaufanie wierzących. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, wpłynął na życie każdego.

Kler cały film oglądaj już teraz!

Kler – Jedna z recenzji

„Kler” jest filmem wybitnym i mocnym. Reżyser w symbolicznej i uzasadnionej w przekazie filmu scenie wiąże dla przykładu postać księdza pedofila z jednym z księży „Solidarności”. Ale nie jest filmem kontrowersyjnym, nie pokazuje też nic nowego. Wszystkie przedstawione problemy polskiego Kościoła przez Smarzowskiego są znane i wszyscy wiedzą o ich skali.

Oglądanie tych zachowań w środku obiektów sakralnych szokuje. Gdy zwykle słyszy się o nich od ofiar w filmach dokumentalnych, czyta w książkach i prasie przy okazji wizyty papieża w Irlandii albo publikacji raportu o skali problemu wśród księży w Pensylwanii. Smarzowski przeplata w „Klerze” fikcyjne wydarzenia z prawdziwymi opowieściami ofiar, które odgrywają aktorzy. Pedofilię księży ukazuję również jako zjawisko złożone, gdyż jego bohaterowie sami byli wykorzystywani za czasów dzieciństwa. Znaczenie dla reżysera ma przede wszystkim brak konsekwencji i odpowiedzialności. Dlatego też jego film będzie takim poważnym wkładem w tę przetaczającą się po świecie krytykę tuszowania przestępstw.

Więcej informacji znajdziecie tutaj, zapraszamy do oglądania także innych filmów.